Uncategorized

Andon – najważniejsze informacje o systemie

Andon jest to super technologiczne rozwiązanie, które pojawiło się stosunkowo niedawno na świecie. Zapoczątkowała je Toyota, a sam niniejszy system ma za zadanie wspomóc nie tylko całe przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją na liniach, ale także odciążyć psychicznie samych pracowników.

Nowy system Andon jako strzał w dziesiątkę.

W dzisiejszych czasach, gdy jest na rynku i w każdej branży coraz ciężej – bardzo pomocne są tego typu rozwiązania techniczne. Tę technologię stosujemy w Systemie Produkcyjnym marki Toyoty. Producenci są niezwykle dumni ze swojego nowego rozwiązania. Dzięki temu wizualizuje się proces indukcyjny. Cały niniejszy system polega na tym, że nad taśmą produkcyjną jest wieszana tablica, na której wyświetlane jest światło danego koloru, jak i sygnalizacja dźwiękowa.

W momencie, gdy nie ma żadnych awarii – możemy zobaczyć na tej tablicy zielone światełko. Gdy okazuje się jednak, że jakaś awaria występuje – to zielone światełko zmienia kolor na żółty, a następnie na czerwony, jak i wydaje ostrzegawcze sygnały dźwiękowe. Bez wątpienia pomaga to pracownikom w szybszym rozwiązaniu problemu. Nie oznacza to jednak, że taki system wiąże się z samymi plusami. Jak wszystko – ma swoje minusy oczywiście. Jednym z takich minusów jest to, że podczas zatrzymania taśmy nie są produkowane żadne inne części do samochodów. Wynika z tego, że przez ten czas przedsiębiorstwo samochodowe nie zarabia żadnych pieniędzy.

Andion – jaka jest jego historia?

Przedsiębiorstwo o nazwie Toyota jest z Japonii. To właśnie stamtąd pochodzi nazwa całego tego systemu informatycznego i po polsku oznacza ”sygnalizator”. To właśnie on, ten ”sygnalizator” każdego dnia pomaga w pracy i ułatwia pracę wielu pracownikom. Warto było skorzystać z tego typu rozwiązania, w mojej opinii bardzo dobrym pomysłem było wybrać taką drogę rozwoju dla swojego przedsiębiorstwa.

Najnowocześniejsza technologia Toyoty.

Taka technologia o nazwie Andon to jest strzał w dziesiątkę. Cieszy się on bardzo dużym powodzeniem jeżeli chodzi o technikę jego wykonania i to jak bardzo pomaga nam w naszej pracy. Taki system jest coraz częściej wykorzystywany w coraz to większej ilości przedsiębiorstw, jak i pozwala na ułatwienie pracy i zoptymalizowanie kosztów nie tylko w przedsiębiorstwie Toyoty. Już coraz więcej przedsiębiorstw proponuje niniejsze rozwiązanie na sprzedaż, informatycy je personalizują do konkretnego klienta.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Signalo

Powiązane wpisy

Apartamenty – Świnoujście na wakacje

Redakcja

Discussion: Millennials Aren’t All London Luvvies

Redakcja

Kto może prowadzić warsztaty dla dzieci?

Redakcja