Sklepy

Wybór odpowiednio zbilansowanej karmy dla psa

Być może właśnie poszukujesz dobrej jakościowo karmy dla psa. A może pragniesz się upewnić, że ta, którą podajesz swemu pupilowi dostarcza mu odpowiednio dużo substancji odżywczych? Dobrze zbilansowana dieta jest kluczem do dobrego zdrowia oraz długiego życia pupila. Jak wybrać odpowiednią karmę dla psa spośród gąszczu ofert? Oto na co powinieneś zwrócić uwagę!

Karma dla psów – wybierz ją uwzględniając wiek, tryb życia oraz upodobania psa

Warto wiedzieć, że zalecenia dotyczące żywienia psów różnią się w zależności od tego w jakim wieku jest pies oraz jak bardzo jest aktywny. Pies spędzający cały dzień na świeżym powietrzu, zażywający dużej dawki ruchu będzie wykazywał wyższe zapotrzebowanie na kalorie niż domowy pupil kochający wylegiwać się na kanapie. Bardzo ważne jest aby ilość kalorii nie była zbyt wysoka tak by nie narażać zwierzęcia na problemy związane z otyłością. Oprócz powyższych wskaźników ważne będzie także by dobrać karmę w zgodzie z upodobaniami smakowymi pupila. Niektóre psy będą zajadać się każdym rodzajem karmy, inne okażą się wybredne. Dobrze jest zatem zadbać o to, by zwierzak zjadał swoje posiłki z apetytem.

Różnice w zapotrzebowaniu na składniki odżywcze ze względu na wiek psa

Większość weterynarzy zaleca dobór karmy dostosowanej do wieku psa. Inną karmę powinien otrzymać szczeniak, inną młody, dorosły pies, a inną pies w podeszłym wieku. Zależność ta wynika z różnego zapotrzebowania na składniki odżywcze w powyższych grupach wiekowych. Dla przykładu, karmy przeznaczone dla szczeniąt są bardziej kaloryczne oraz zawierają większą ilość białka i wapnia. Nowością na rynku są karmy zwane starterami, które mają za zadanie zapewnić pożywienie szczeniętom od pierwszego dnia życia. Karmy te zostały skomponowane tak by zapewnić małemu psiakowi substancje, które normalnie otrzymałby wraz z mlekiem matki.

Karmy przeznaczone dla szczeniąt powinny być im poddawane do ukończenia przez szczenięta pierwszego roku życia. Karmy dla dorosłych psów będą różniły się przede wszystkim niższą zawartością białka i mniejszą wartością kaloryczną. Dodatkowo poszczególne karmy będą uwzględniały wielkość psa oraz inne, specyficzne predyspozycje. Wybierając odpowiednią karmę dla psa dobrze będzie zasięgnąć porady weterynarza znającego naszego pupila.

Powiązane wpisy

Dlaczego powinna nas zainteresować zdrowa żywność?

Redakcja

Wpis 8

Redakcja

Kalendarz ścienny do biura – jaki wybrać?

Redakcja