Usługi

WMS w magazynie to większe zadowolenie Twoich klientów

W dobrym magazynie wszystko powinno działać jak w szwajcarskim zegarku. Aby realizować prace magazynowe efektywniej, warto wybrać system WMS. Jakie korzyści niesie wdrożenie magazynowego systemu informatycznego?

WMS – o systemie

WMS, czyli Warehouse Management System jest systemem informatycznym przeznaczonym do stosowania w magazynach. Oferuje on paletę narzędzi umożliwiających zarządzanie operacjami magazynowymi.

Obecnie wms system może być używany nie tylko na komputerze w biurze, ale również na urządzeniach mobilnych – kolektorach danych, tabletach, dzięki czemu dostęp do jego funkcji można uzyskać w dowolnym miejscu.

System WMS – jak usprawnia pracę magazynu?

Za pomocą systemu WMS firma może znacznie efektywniej realizować swoje codzienne czynności magazynowe – od momentu przyjęcia towaru, przez jego rozlokowanie i kontrolę, a skończywszy na kompletowaniu i wydaniu. Dodatkowo dzięki integracji WMS z systemem ERP lub innymi programami firmowymi można wspomagać sprawną wymianę danych.

Korzyści z wdrożenia WMS można zauważyć w różnych obszarach działalności magazynu. Przykładowo, system automatyzuje wystawianie dokumentów logistycznych, ułatwia przygotowywanie etykiet we współpracy z drukarkami, pozwala na łatwe zlokalizowanie towaru w magazynie, uzyskanie dokładnych informacji na jego temat, a nawet opracowuje optymalne ścieżki dla magazynierów przy kompletacji zamówień.

Ponadto WMS system może powiadamiać użytkownika o określonych zdarzeniach, na przykład zbliżającej się dacie ważności towaru, wyczerpywaniu się jego zapasów. Oprogramowanie usprawnia również proces inwentaryzacji – nie tylko pełnej, ale też częściowej, na przykład dla określonych grup towarów.

Jakie korzyści niesie wdrożenie systemu WMS?

Wdrożenie systemu WMS jest dla firmy dodatkowym kosztem, lecz ze względu na korzyści, jakie niesie on ze sobą, warto traktować jego zakup w kategorii przyszłościowej inwestycji.

Właściwie dobrany do potrzeb WMS system pozwala na usprawnienie procesów magazynowych na każdym ich etapie. Wyręcza przy tym pracowników i redukuje liczbę błędów. Daje błyskawiczny dostęp do informacji o towarach w czasie rzeczywistym. W porę informuje o ważnych zdarzeniach i zmniejsza straty.

W efekcie wdrożenie systemu WMS zapewnia nie tylko dodatkowe zyski, ale również pozwala na zwiększenie zadowolenia klientów – wspiera stałą dostępność towarów, a przez to umożliwia terminową realizację zamówień.

Powiązane wpisy

Upadłość: Jak osiągnąć swój cel?

Redakcja

Jakie korzyści przynosi posiadanie domu energooszczędnego?

Redakcja

Kłopot z nietrzymaniem moczu

Redakcja