Oprogramowanie

Dobry program do projektowania – co warto wiedzieć

Projektowanie to przede wszystkim dobry pomysł. Jednak aby ten pomysł przybrał konkretny wymiar, warto go wcześniej narysować i przeprowadzić obliczenia. W tym celu stworzono wiele programów, także takich, które pozwalają na programowanie w 3D.

Nowoczesne programy i ich możliwości

Programy do projektowania potrafią znacznie usprawnić i przyspieszyć proces tworzenia projektu. Zamiast płaskich rysunków najnowsze programy pozwalają nie tylko tworzyć symulacje w trzech wymiarach, ale także oglądać stworzone dzieło ze wszystkich stron.Programów jest sporo. Warto przyjrzeć się programowi Solidworks, który z roku na rok oferuje coraz więcej ciekawych funkcji. Do często wykorzystywanych jest tworzenie dokumentacji technicznych. Program bez problemu tworzy rzuty i przekroje, tak istotne dla późniejszego wykonawstwa. Jednak możliwości są dużo większe. Programowanie kodu CNC czy obliczenia, bardzo realistyczne wizualizacje i wiele innych funkcji przydaje się nie tylko w przemyśle, ale i w nauce. Prawie co roku program jest wzbogacany o interesujące nowości, które odpowiadają na zapotrzebowanie użytkownika.

Czy warto kupić Solidworks?

Decyzja o kupnie Solidworks jest poważna, bo cena jest spora. Ale Solidworks online można wypróbować i sprawdzić, czy ten program jest rzeczywiście niezbędny. Nie trzeba zapisywać go na własny komputer, wystarczy wejść na platformę, na której jest on udostępniony i zapoznać się z jego interfejsem i możliwościami. Można też obejrzeć filmiki szkoleniowe, które pokazują, jak zacząć korzystanie z programu i do czego można go stosować.Inną metodą zapoznania się z Solidworks jest skorzystanie z licencji próbnej. Od momentu udzielenia licencji, użytkownik ma 30 dni na sprawdzenie, jak działa program. Co ciekawe, to ta licencja pozwala poznać wszystkie funkcje, a robi się to na własnym komputerze.Jeśli zapadnie decyzja o zakupie Solidworks cena będzie zależała od wielu elementów. Pod uwagę trzeba wziąć nie tylko dziedzinę, w której program będzie wykorzystywany, ale i niezbędne do tego moduły, a także rodzaj licencji. Bowiem przy zakupie Solidworks cena licencji zależy od tego, jaki jej rodzaj i typ zostanie wybrany. Najlepszą opcją jest licencja wieczysta, ale można też nabyć czasową, która jest udzielana na rok lub na 3 miesiące.

Powiązane wpisy

Program do faktur – zgodność z przepisami

Redakcja

Gdzie wykorzystuje się elementy elektroniczne?

Redakcja

Produkcja dyskretna a systemy klasy ERP

Redakcja