Oprogramowanie

Produkcja dyskretna a systemy klasy ERP

W wielu branżach produkcja może okazać się bardzo rozległa i rozbudowana. Poszczególne firmy, które skupiają się na wytwarzaniu różnorodnych produktów różnią się między sobą nie tylko złożonością, ale również ciągłością wytwarzania oraz skalą. W tym ostatnim przypadku można wyróżnić między innymi produkcję przemysłową, rzemieślniczą albo chałupniczą. W każdym modelu wspólnym celem jest oczywiście osiągnięcie jak największej wydajności. W zadaniu tym pomóc może specjalne oprogramowanie dla produkcji.

Nowoczesne systemy klasy ERP

Oprogramowanie klasy ERP wykorzystywane jest przez przedsiębiorców praktycznie w całym procesie produkcyjnym. W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się aplikacje, które mogą pracować w chmurze. W dużej mierze to właśnie dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu można liczyć na ujednolicenie kluczowych danych z hal produkcyjnych.

Pozyskiwane dane wykorzystywane są w czasie rzeczywistym nie tylko w działach finansowych i projektowych, ale również w dziale operacyjnym. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto wybrać oprogramowanie ERP, które bez problemu będzie można zintegrować z oprogramowaniem do zarządzania łańcuchem dostaw.

Produkcja dyskretna – co warto wiedzieć?v Jedną z najważniejszych cech produkcji dyskretnej jest oczywiście wytwarzanie jednostkowych i bardzo łatwych do zidentyfikowania produktów końcowych. Ich podstawowym elementem jest najczęściej specjalna lista składowa, która odzwierciedla surowcowy skład gotowego wyrobu. Systemy klasy ERP zaprojektowane zostały w taki sposób, aby błyskawicznie definiować nie tylko proste receptury, ale również bardzo rozbudowane marszruty technologiczne. Elastyczne i funkcjonalne oprogramowanie jest w stanie uwzględnić nawet najdrobniejsze elementy w poszczególnych etapach produkcyjnych. Pamiętać należy także o tym, że produkcja dyskretna wyróżnia się odwracalnością poszczególnych procesów. Oprogramowanie ERP zaprojektowane zostało w taki sposób, aby nie było nawet najmniejszych problemów z utrzymaniem racjonalnych stanów magazynowych. Wybranie sprawdzonego systemu ERP to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważną rolę odgrywa również prawidłowe wdrożenie i bezpośrednie zintegrowanie z pozostałymi aplikacjami wykorzystywanymi przy produkcji.

Powiązane wpisy

Odkryj nową jakość zarządzania magazynem dzięki systemowi WNS

Redakcja

Oprogramowanie dla firm – gdzie kupić?

Redakcja

Wpis 7

Redakcja