Oprogramowanie

Altium Designer – system z najwyższej półki

Spośród wszystkich dostępnych na polskim rynku systemów do projektowania elektroniki, to Altium Designer wydaje się być na topie. W jednej aplikacji łączy wszystkie narzędzia, które nie tylko usprawniają proces projektowania, ale też pozwalają tworzyć rozwiązania coraz bardziej funkcjonalne.

Program, który wyprzedza przyszłość

Altium to system, który wpisuje się nie tylko w teraźniejsze potrzeby projektantów, ale też kreuje nową rzeczywistość. Jest nie tylko nowoczesnym, ale też kompleksowym narzędziem służącym realizacji szerokiego zakresu działań. Skutecznie wspiera projektantów zarówno w projektowaniu PCB, jak i FPGA, pomagając im tworzyć projekty od przysłowiowego A do Z. Tym samym staje się on odpowiedzią na przyszłe potrzeby z zakresu projektowania elektroniki.

Jakość, która nie uznaje kompromisu

Mówi się, że dobra jakość musi kosztować. I rzeczywiście system nie należy do najtańszych. Dla zwolenników altium designer cena nie jest jednak barierą. Doskonale wiedzą, że stanowi ona nie tyle koszt, co inwestycję. System znacznie poprawia wydajność projektanta, pozwalając skrócić czas poszczególnych operacji z kilku godzin do zaledwie kilku sekund.

Cechy systemu

Analizując podstawowe cechy systemu Altium, nie można koncentrować się wyłącznie na jego środowisku projektowym. To co czyni system tak wyjątkowym, to również funkcja importu projektów z innych narzędzi, funkcja sprawdzania, czy projekt 3D spełnia wymagania mechaniczne, a także opcja stałej kontroli przemieszczanych na płytce obiektów. Co więcej, Altium posiada też zaawansowane opcje produkcyjne. Dzięki nim generacja danych potrzebnych do produkcji oraz tworzenie dokumentacji stają się banalnie proste.

Najnowsza wersja

W grudniu 219 roku na ryku pojawiła się najnowsza jak dotąd wersja programu. Z jednej strony usprawnia ona funkcje dostępne w poprzednich wersjach, a z drugiej wprowadza też pewne nowości. Nie zmieniło się tylko jedno – jakość systemu. Nic więc dziwnego, że tych, którzy już wybrali altium designer cena odnowienia licencji absolutnie nie przeraża.

Projektowanie elektroniki, pomimo jej ciągłego rozwoju, wydaje się stawać coraz bardziej łatwe. A to za sprawą coraz lepszych, bardziej funkcjonalnych i w pełni zintegrowanych systemów. Szczególnie takich, które jak Altium, fantastycznie usprawniają pracę projektantów.

Powiązane wpisy

Dobry program do projektowania – co warto wiedzieć

Redakcja

Sprawdzian jakości na zakładzie i w magazynie

Redakcja

Korzyści z użytkowania programu Sage Symfonia

Redakcja