Oprogramowanie

Smart Hub – konfiguracja i korzystanie

Zarządzanie mediami odbywa się na chwilę obecną głównie z poziomu smartfona. Jest to jednak możliwe również poprzez Smart Media Hub z użyciem Smart TV marki Samsung. Dzięki nim, wszelkie najistotniejsze dla Ciebie aplikacje znajdą się w jednym miejscu – całkowicie za darmo.

Smart Hub konfiguracja

Ustawienie aplikacji Smart Media Hub jest bardzo proste i intuicyjne. Znajduje się ona w każdym telewizorze marki Samsung i można z niej korzystać, jeśli urządzenie posiada aktywne połączenie z internetem (na przykład za pośrednictwem Wi Fi). Wówczas możliwe jest instalowanie dowolnie wybranych aplikacji, które są dostępne z poziomu Smart TV.

Ich lista jest dostępna w internecie, ale zasadniczo telewizory Samsunga obsługują najpopularniejsze platformy z serialami i filmami, media społecznościowe, pogodę, przeglądarki internetowe i inne. To umożliwia szybkie i proste korzystanie z wybranych programów z większego ekranu telewizora. Za jego pośrednictwem można również obsługiwać inne, znajdujące się w domu urządzenia marki Samsung. Zarządzanie mediami może na przykład obejmować uruchomienie samojezdnego odkurzacz czy pralki. Wszystko to wymaga jednak odpowiedniej konfiguracji.

Jak przeprowadzić konfigurację?

Smart Hub konfiguracja jest niezwykle prosta i intuicyjna do przeprowadzenia. Poradzi sobie z nią każdy użytkownik smartfona, który potrafi zainstalować aplikację na swoim telefonie. Wystarczy bowiem odpowiednio przejść przez poszczególne kroki wskazywane przez aplikację Smart Hub (która pojawia się jako pasek zadań na dole telewizora po uruchomieniu urządzenia marki Samsung) i zainstalować niezbędne aplikacje.

Po tym, możliwe jest zalogowanie się do nich. Niektóre aplikacje mogą wewnętrznie wymagać kilkuetapowej weryfikacji – na przykład poprzez podanie kodu sms czy hasła do serwisu zewnętrznego. Są to jednak każdorazowo zewnętrzne ustalenia producenta danej aplikacji.

Smart Hub jako takie jest również w pełni bezpłatne, co oznacza że za zainstalowanie ulubionych aplikacji nie ponosimy żadnych kosztów. Nie oznacza to jednak, że wgranie poszczególnych aplikacji jest darmowe – tam opłaty są uzależnione od ustaleń określonego producenta – płatne są między innymi największe platformy z filmami i serialami.

Powiązane wpisy

Korzyści z wdrożenia elektronicznej książki nadawczej

Redakcja

AMS System: Przesuwaj Granice Przydatności Twojej Firmy

Redakcja

Altium, twoja przyszłość w tworzeniu elektroniki

Redakcja