Oprogramowanie

SolidWorks, czyli nowoczesne projektowanie na najwyższym poziomie

Projektowanie wspomagane komputerowo, czyli CAD, to bardzo ważna dziedzina działalności. Dziś każdy poważny projekt, zanim zostanie być wdrażany do produkcji, powstaje w programach typu CAD, które zadziwiają wręcz swoimi możliwościami, a jednym z takich narzędzi jest SolidWorks.

Dlaczego warto jest zainwestować w najlepsze oprogramowanie typu CAD?

SolidWorks nie jest jedynym oprogramowaniem typu CAD stosowanym w najbardziej wymagających warunkach i posiada on wielu konkurentów, jednak w wielu formach stał się on złotym standardem.

W przypadku SolidWorks licencja może dotyczyć jednego stanowiska pracy, a także wielu stanowisk. Pierwsza z nich jest idealnym rozwiązaniem przy posiadaniu jednego projektanta, który na tej samej maszynie pracuje nad rozmaitymi rozwiązaniami.

Oferowana przez solidworks licencja sieciowa z kolei jest idealna w przypadku pracy zespołowej. Umożliwia ona sprawną pracę nad projektami w każdych warunkach i na różnych urządzeniach. Projektanci nie są tu ograniczeni jednym firmowym urządzeniem, a rozwiązanie to zapewnia im mobilność.

W przypadku SolidWorks cena licencji nie jest niska, jednak nie odbiega ona od innych rozwiązań konkurencyjnych, a pamiętać trzeba, że jest to inwestycja, która zwraca się wielokrotnie, zapewniając wygodną i efektywną pracę nad projektami.

Kto powinien rozważyć licencję na SolidWorks?

SolidWorks to oprogramowanie stosowane w różnych branżach, a jego funkcjonalność daleko wykracza poza bryłowe projektowanie, gdyż można w nim przeprowadzać także zaawansowane symulacje, wykrywając wiele nieprawidłowości już na wczesnym etapie projektowania.

W przypadku SolidWorks cena licencji jest więc jak najbardziej adekwatna do możliwości, w których zakres wchodzi projektowanie maszyn, konstrukcji architektonicznych i rozmaitych części do urządzeń.

Każdy z dwóch podstawowych typów licencji posiada więcej odmian, dzięki czemu można wybrać licencje najbardziej odpowiednią dla potrzeb, a w razie wątpliwości konsultanci firmy służą pomocą w wyborze najlepszego rozwiązania.

SolidWorks to z pewnością jedno z czołowych narzędzi typu CAD na rynku, dlatego też warto zapoznać się z możliwościami tego programu i postawić na długie doświadczenie i najbardziej innowacyjne rozwiązania zastosowane w tym oprogramowaniu, które uczynią z projektowania proces lżejszy i znacznie przyjemniejszy.

Powiązane wpisy

Stanowisko zrobotyzowane

Redakcja

Dobry program do projektowania – co warto wiedzieć

Redakcja

Do czego używa się systemów WMS?

Redakcja