Maszyny i urządzenia

Ekran dotykowy – korzyści, jak chronić

Większość komputerów i telefonów jest dzisiaj zaopatrzona w ekran dotykowy. To rozwiązanie stało się więcej niż popularne, jest ono po prostu powszechne, bardziej dziwi już widok starszych modeli telefonów niż nowoczesnych.

Na czym polega fenomen ekranu dotykowego?

Ekran dotykowy, oferuje możliwość dotykania i manipulowania elementami bezpośrednio na ekranie za pomocą palca lub pióra. Może być stosowany w bankomatach, telefonach komórkowych, komputerach PC, tabletach graficznych, systemach nawigacyjnych i multimedialnych lub w kopiarkach i urządzeniach pomiarowych.

Co ważniejsze za posiadanie urządzenia z ekranem dotykowym nie trzeba przepłacać, jest to rozwiązanie dostępne w różnych klasach cenowych. Może sobie na taki produkt pozwolić zdecydowana większość społeczeństwa.

Jakieś inne korzyści?

Tak, jak to miało miejsce z telefonem jako urządzeniem, ekrany dotykowe też przechodzą swoje ulepszenia i stają się bardziej innowacyjne, w końcu o wyglądzie starych telefonów wiemy albo od naszych babć albo z muzeum.Ekrany dotykowe, są stworzone z myślą o wymagających, niełatwych użytkownikach, stąd można spotkać ekrany dotykowe będące przystosowane do wody oraz energooszczędne.

Zarówno wodoodporność jak i energooszczędność to rozwiązania mające znaczny pływ na komfort i optymalizację użytkowania.

Obecność wody i zaburzenia elektromagnetyczne utrudniają bowiem poprawne odczytanie miejsc dotyku. Przez co praca ekranu dotykowego nie będzie już tak płynna i szybka.

Warto zainteresować się wiec rozwiązaniami powstałymi, z myślą o trudnych warunkach.

Energooszczędność natomiast, to cecha, która zadowoli zwłaszcza fanów środowiska i ekologii. Już zwykłe przyciemnienie obrazu może być formą oszczędności, a w godzinach wieczornych ma po prostu praktyczne zastosowanie, bo dzięki temu światło np. naszego telefonu, nie będzie tak uciążliwe i męczące dla naszych oczu.

Ekrany hartowane

Ekran dotykowy, może wydawać się delikatnym elementem, jednak istnieją dodatki dedykowane ekranom dotykowym, dzięki którym ten kruchy element może być trwały. Dodatkowe powłoki ochraniające, wzmocnione szkło, chroniące przed zarysowaniami, to opcje, które użytkownicy mają do wyboru aby chronić ekrany dotykowe przed nieszczęśliwymi wypadkami i ich następstwami.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem.

Powiązane wpisy

Elementy elektroniczne – podstawowe informacje

Redakcja

Energia na Wsze Czasy

Redakcja

Jak technika druku sublimacyjnego rewolucjonizuje projektowanie tkanin

Redakcja