Internet

Czym jest meta name description?

Czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się nad tym, czym tak naprawdę są krótkie opisy, które bardzo często pojawiają się w wyszukiwarce pod nazwą strony? Zapewne jest to dla nas normalne zjawisko, do którego zbytnio nie przywiązujemy wagi. Jednak warto poruszyć ten temat.

Czym jest meta description?

Jest to nic innego jak krótki opis tego, co znajduje się na witrynie internetowej. Ma to nie tylko przyciągnąć uwagę zainteresowanych klientów, ale dodatkowo przybliżyć im sens funkcjonowania strony. Nie jest jednak naszym obowiązkiem wykonanie tego opisu. Jeśli nie czujemy takiej potrzeby to po prostu możemy odpuścić sobie to zadanie. W takim wypadku wyszukiwarka Google sama stworzy krótką charakterystykę strony internetowej. Warto jednak zwracać uwagę na samo wykonanie opisu. Powinien oj skutecznie zwracać uwagę klientów. Jak zatem stworzyć meta name description?

Tworzenie meta description

Sam proces tworzenia jest niezwykle prosty, gdyż tak naprawdę wystarczy posiadać odrobinę chęci i czasu na stworzenie tekstu. Samo umieszczenie meta description przebiega za pośrednictwem odpowiednich programów, które w szybki sposób dodają tagi pod strony. Jak zatem stworzyć ciekawy tekst? Otóż należy przede wszystkim mieć na uwadze, że cały opis musi być dość krótki, gdyż teksty powyżej 156 znaków nie wyświetlane w całości. Oczywiście nie oznacza to, że tekst jest zły. Nic z tych rzeczy. Po prostu klient nie będzie widział całego tekstu. Warto również wspomnieć o pomocnych dodatkach. Niektórzy podczas tworzenia meta name description decydują się na dodanie do niego kolorowych emotikon lub innych graficznych znaków. Pomocne jest również pogrubienie lub podkreślenie konkretnych fraz. Dzięki temu internauci będą wiedzieli na co w pierwszej kolejności zwrócić uwagę.

Chcesz, aby Twoja strona internetowa stała się bardziej popularna? Nic prostszego! Wystarczy bowiem, że stworzysz ciekawy opis strony, który krótko poinformuje innych, co na niej mogą znaleźć. Wykaz się zatem kreatywnością i postaraj się stworzyć interesujący opis. Będzie ro jednocześnie wizytówka naszego sklepu internetowego czy strony. Ważne jest bowiem zrobienie dobrego pierwszego wrażenia. Zadbaj zatem o dobrej jakości meta name description.

Powiązane wpisy

Wpis 3

Redakcja

Content marketing firma – jak wybrać dobrą agencję?

Redakcja

Google Tag Manager – na czym polega?

Redakcja