Oprogramowanie

Solidworks – program CAD 3D idealny dla przyszłych inżynierów i freelancerów-profesjonalistów

Specjalistyczne projektowanie to wspaniała ścieżka zawodowa, a wiele osób uczy się go, by zdobyć dobrze płatną pracę. Niektórzy mają zamiar w przyszłości pracować w poważnych firmach, a inni rozwijają swoje umiejętności, świadcząc usługi w zakresie projektowania na portalach dla freelancerów. W przypadku obu grup sprawdzi się doskonale program Solidworks.

Czym jest Solidworks i czy jego cena jest przystępna?

Solidworks to oprogramowanie do projektowania CAD w 3D. Chociaż kojarzone jest one przede wszystkim ze średnimi i większymi przedsiębiorstwami, w przypadku Solidworks cena licencji jest też w miarę przystępna dla ludzi, którzy dopiero uczą się projektowania lub którzy rozwijają swój mały i związany z nim biznes.

W przypadku Solidworks licencja występuje bowiem w wielu wersjach. Wersje programu przeznaczone dla jednej osoby, pracującej na jednej maszynie, są już dość przystępne cenowo. Znacznie więcej kosztują wersje na wiele stanowisk i te, które przeznaczone są dla zespołów działających w trybie online i nastawionych na kolaborację.

Ciężko jest jednak określić, jaka jest obowiązująca w przypadku Solidworks cena licencji, gdyż jest ona zależna od bardzo wielu czynników. Przyszłym specjalistom i freelancerom zupełnie wystarczą tańsze licencje, które w przyszłości będzie można rozszerzyć.

Coś więcej, niż zwykły program CAD

Solidworks może się pochwalić olbrzymią liczbą funkcji, które wyróżniają go od części produktów konkurencji, a dla wielu osób to coś więcej, niż tylko zwykły program CAD. Poza narzędziami do projektowania wyposażony on jest także w zaawansowane narzędzia do renderingu i dokonywania różnego rodzaju symulacji, a do tego oferuje możliwość dokonywania wielu obliczeń, które nie są dostępne u konkurentów.

Atrakcyjna w przypadku Solidworks licencja, połączona z funkcjami, o których część konkurencji może tylko pomarzyć, sprawia, że program ten jest idealny do nauki projektowania dla osób, które chcą dopiero wkroczyć na ten rynek, a dla wolnych strzelców będzie on cennym narzędziem, które pozwoli wykonać więcej pracy w krótszym czasie, a więc i zmaksymalizuje osiągane zyski, dlatego warto zainwestować w to narzędzie, ciesząc się rozwiązaniami najwyższej klasy.

Powiązane wpisy

Czy system wms to dobre rozwiązanie dla firmy?

Redakcja

Leasing sprzętu komputerowego – jak o niego wnioskować?

Redakcja

Sage symfonia

Redakcja