Komputery

Na co zwrócić uwagę wybierając e papier?

Na półkach sklepowych jest wiele fantastycznych urządzeń, które korzystają z dobrodziejstwa elektronicznego papieru. W dużej mierze to właśnie szeroka i różnorodna oferta sprawia, że wiele osób może mieć duży problem, aby wybrać najlepszy sprzęt, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie.

Elektroniczny papier czy klasyczne wyświetlacze LCD?

Tradycyjne ekrany LCD jak powszechnie wiadomo świecą bardzo mocno, co oczywiście niekorzystnie wpływa na wzrok. Największą zaletą urządzeń korzystających z technologii e papieru jest właśnie możliwość wyłączenia oświetlenia, dzięki czemu ekran będzie wyglądać jak zwykła kartka papieru.

Jeżeli chodzi o emisję światła, to tablety i monitory LCD niekorzystnie wpływają na jakość snu. Nie jest to najlepszy wybór dla osób, które lubią czytać książki przed snem. E papier zapewnia komfortowe czytanie i bezproblemowy wypoczynek. Jest to najlepszy wybór dla osób, które zwracają uwagę na ekonomię i własne zdrowie.

Dlaczego warto postawić na elektroniczny papier?

E papier jak wspomniano powyżej jest w 100% bezpieczny dla wzroku. Nawet przy wielogodzinnym korzystaniu z technologii e-ink nie trzeba obawiać się pogorszenia wzroku. Ekran nie tylko nie męczy oczu, ale co najważniejsze jest bardzo widoczny w słońcu. Do największych atutów można zaliczyć również dość szeroki kąt widzenia.

Największym problemem nowoczesnych urządzeń mobilnych jest oczywiście to, że pobierają one sporo energii. Dzięki elektronicznemu papierowi można znacząco wydłużyć żywotność sprzętu na jednym ładowaniu. Urządzenia wyposażone w e papierowe ekrany mogą być bardzo lekkie i cienkie.

Nowoczesne ekrany e-ink mogą pochwalić się doskonałymi parametrami jeżeli chodzi o rozdzielczość obrazu. Poprawiony kontrast znacząco ułatwia czytanie tekstów. Dzięki technologii e papier można raz na zawsze zapomnieć również o problemach z odbijającym się światłem.

Dodatkowe oświetlenie

Osoby, które często czytają w ciemnych pomieszczeniach powinny jak najszybciej postawić na podświetlany e papier. Dzięki dodatkowym diodom można korzystać z ulubionego sprzętu nawet w dość słabych warunkach oświetleniowych.

Dodatkowe oświetlenie znacząco poprawia również kontrast. Diody oświetlają tekst od góry, dzięki czemu nie męczą one wzroku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem.

Powiązane wpisy

Czym jest mapowanie procesów?

Redakcja

Zalety stosowania wyświetlaczy LCD

Redakcja

Zalety korzystania z systemu Sage Symfonia

Redakcja