Internet

Dlaczego nie warto wstawiać zdjęć z google na bloga?

W blogowaniu liczy się nie tylko treść, ale i cała szata wizualna. Szczególnie ważne są zdjęcia. To one przykuwają wzrok czytelnika i zachęcają go do kliknięcia, w artykuł. Tylko skąd brać grafiki na bloga i dlaczego lepiej unikać grafiki google?

Dlaczego odradza się pobieranie zdjęć z google?

Najłatwiejszym i najszybszym sposobem, kiedy szukamy grafiki do bloga, jest pobranie zdjęcia z google grafika. Ma to jednak sporo minusów i lepiej tego unikać. W google obrazy istnieją zdjęcia objęte prawami autorskimi. Jeśli wykorzystamy takie właśnie zdjęcie, możemy narobić sobie problemów. Wiele osób zakłada, że po prostu usunie zdjęcie, kiedy do takiej sytuacji dojdzie. Może się jednak zdarzyć, że odezwie się do nas nie autor zdjęcia a jego prawnik, który będzie domagał się zapłaty za wykorzystanie czyjejś własności. Wtedy nasze przeprosiny i usunięcie obrazka z witryny może nie wystarczyć.

Skąd brać zdjęcia, jeśli nie z google grafika?

W internecie łatwo można znaleźć darmowe zdjęcia. Zamiast google obrazy, warto wykorzystać ogólnodostępne banki zdjęć. Można w nich znaleźć całą masę ciekawych grafik, które są zupełnie darmowe i można je umieścić na blogu. Najpopularniejsze banki zdjęć to:

– Unsplash
– Pixabay
– Stock
– Stockvalut
– Morguefile

Nie każdy, kto prowadzi bloga potrafi, robić profesjonalne zdjęcia. A ignorowanie zdjęć i niewstawianie ich do postów może skutecznie obniżyć zasięgi i statystyki naszej strony. Dla takich osób stworzono banki zdjęć. Są bezpieczniejsze niż grafiki google, bo mamy pewność, że nie naruszamy niczyich praw autorskich. Można z nich korzystać bez limitu, często wystarczy jedynie założenie darmowego konta. Można również zdecydować się na kupowanie zdjęć, jednak to spore obciążenie finansowe dla początkującego blogera.

W dzisiejszych czasach trzeba walczyć o uwagę czytelnika. A najlepszym sposobem na zwrócenie czyjejś uwagi są zdjęcia. Dobrze dobrana grafika jest wizytówką naszego bloga i naszego tekstu. Blogi, które nie są estetyczne, mają małe szanse na przebicie. Dlatego warto pamiętać o dodaniu grafiki, tylko należy pobrać obraz z legalnego i pewnego źródła. Dzięki temu unikniemy wielu problemów z niezadowolonymi autorami tych zdjęć.

Powiązane wpisy

Jak pozycjonować zdjęcia?

Redakcja

Wpis 1

Redakcja

Content marketing firma – jak wybrać dobrą agencję?

Redakcja