Maszyny i urządzenia

Jak wybrać odpowiedni wypełniacz do paczek?

Odpowiednie przygotowanie paczki ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo przewożonego towaru. Pakując dany produkt warto wziąć pod uwagę między innymi czynniki takie jak waga produktu czy rodzaj zastosowanego wypełnienia.

Wypełniacze do paczek – kiedy stosować?

Wypełniacze paczek powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego przedsiębiorstwa zajmującego się sprzedażą i wysyłką towarów – bez dobrego wypełniacza bezpieczne przewiezienie paczki staje się bowiem praktycznie niemożliwe.

Wypełniacze do paczek chronią towar przed szkodliwymi czynnikami takimi jak gwałtowne zmiany temperatury czy wilgoć, dodatkowo zabezpieczają towar przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Poza tym Wypełniacze paczek zapełniają wolną przestrzeń kartonu, doskonale stabilizując przewożony towar.

Niektóre z wypełniaczy do paczek mogą pełnić także funkcje ozdobne – coraz częściej firmy wysyłkowe stosują materiały charakteryzujące się wysoką estetyką, które nie tylko chronią, ale także zdobią wysyłaną paczkę.

Jak dobrać odpowiedni rodzaj wypełniacza?

Wybierając wypełniacz do paczki warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Po pierwsze należy dokładnie przyjrzeć się parametrom wysyłanych produktów takim jak waga, wielkość czy kruchość – delikatne, szklane przedmioty o ostrych krawędziach będą wymagać zabezpieczenia, które dokładnie wypełni całą przestrzeń pudełka, chroniąc towar przed stłuczeniem.

Dodatkowo przy wyborze rodzaju wypełniacza warto zwrócić uwagę również na środek transportu, którym przewożona będzie paczka – nie wszystkie wypełniacze paczek nadają się bowiem do przewożenia towarów drogą powietrzną czy morską.

Czym jest wełna drzewna?

Wełna drzewna to materiał, który stanowi połączenie cienkich i długich wiór pozyskiwanych z resztek drewna. Tworzywo to znajduje wiele zastosowań, coraz częściej wykorzystuje się je także jako wypełniacz do paczek.

Wełna drzewna stanowi ekologiczną alternatywę dla styropianu czy plastiku – produkt ten jest w 100% biodegradowalny, a jego produkcja nie wymaga zużycia dużych nakładów energii.

Wypełniacz w postaci wełny drzewnej nie tylko chroni towar przed przesuwaniem i różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi – wełna drzewna swą dużą popularność zawdzięcza także wysokim walorom estetycznym, które pozwalają na niezwykle efektowne zapakowanie produktu.

Powiązane wpisy

„Lampki na biurko: Jak wybrać idealne oświetlenie do swojego domowego biura?”

Redakcja

Elementy elektroniczne w przemyśle

Redakcja

Jak działa żywica do zalewania elektroniki?

Redakcja