Internet

Jak pozycjonować stronę wordpress

Posiadanie strony internetowej jest aktualnie przymusem dla wielu przedsiębiorców. Nie przymusem prawnym, ale przymusem pod względem kontaktu z klientem i pod względem marketingowym. Jednak samo założenie strony to nie wszystko, jak wypełnić ją treściami i sprawić by potencjalni klienci na nią zajrzeli?

Prosta strona internetowa i pozycjonowanie wordpress

Nieskomplikowaną stronę internetową można założyć już w pół godziny. Mając odrobinę doświadczenia,prosta wizytówka może być dostępna dla klienta już po kolejnych dwóch kwadransach. Jednak takiej witryny nic nie wyróżnia – warto zatem zastanowić się jak odpowiednio przeprowadzić pozycjonowanie strony wordpress. Przede wszystkim opierając budowę swojej strony na systemie wordpress można swobodnie skorzystać z szeregu darmowych bądź płatnych szablonów wyglądu strony. I wypełnić je własną treścią. WordPress pozycjonowanie to przede wszystkim sprawienie by potencjalni klienci umieli wyszukać stronę przedsiębiorstwa przy pomocy popularnych wyszukiwarek, oraz to by po wejściu do serwisu chcieli spędzić w nim dłuższy czas. Kluczowa okazuje się w obydwu przypadkach skupiona na osiągnięciu obu korzyści treść odpowiadająca za pozycjonowanie wordpress.

Co powinny mieć teksty które służą jako pozycjonowanie strony wordpress?

Przede wszystkim, zanim rozpocznie się pisanie optymalnego tekstu, którego celem jest wordpress pozycjonowanie należy zastanowić się co przyciągnie uwagę potencjalnych klientów oraz jakich treści poszukują w Internecie. Dopiero gdy zidentyfikujemy jakie potrzeby przyciągną ich na stronę internetową możliwym jest identyfikacja odpowiednich fraz kluczowych. Frazy kluczowe, to krótkie hasła, które wpisane w wyszukiwarce internetowej mają doprowadzić do konkretnej strony internetowej, a nawet artykułu. Ważnym jest by nie wybrać zbyt dużej ilości słów kluczowych – odpowiednią liczbą są dwie lub trzy frazy – można wtedy skupić się na ich odpowiednim użyciu w tekście, a ten będzie brzmiał naturalnie. Tekst pozycjonujący nie powinien być także zbyt krótki – długość powyżej 300 znaków łatwiej przyciągnie klienta niż, dwa zdania, nawet bardzo merytoryczne. Optymalne pozycjonowanie wordpress przyniesie satysfakcjonujące wyniki dla przedsiębiorstwa.

Powiązane wpisy

Google Tag Manager – darmowe narzędzie od Google wybawieniem dla biznesu

Redakcja

Kampania w social media skuteczna i tania

Redakcja

Content marketing firma – jak wybrać dobrą agencję?

Redakcja