Maszyny i urządzenia

Jakie urządzenia zostały wyposażone w ekran dotykowy?

Można zaobserwować, że z roku na rok urządzenia z ekranem dotykowym cieszą się coraz większą popularnością. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak dużo produktów różnych rodzajów zostało przez producenta wyposażone w omawiane rozwiązanie. Jakie urządzenia posiadają ekran dotykowy?

Telefony oraz małe urządzenia elektroniczne

Jak wiadomo zdecydowanie najsłynniejszym urządzeniem na świecie wyposażonym w ekran dotykowy jest iPhone. Koniecznie trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że obecnie praktyczne wszyscy producenci smartfonów mają w swojej ofercie asortymentowej modele z ekranem dotykowym.

Użytkownicy podczas przesuwania palcem po ekranie mają możliwość sterowania bardzo dużą liczbą urządzeń. Należy do nich zaliczyć konsole do gier, nawigacje, palmtopy. Godny uwagi jest fakt, że nawet mniejsze komputery służące do potwierdzenia przez odbiorcę danej przesyłki wyposażone są w panel dotykowy.

PC

Jak wiadomo konwencjonalna klawiatura świetnie będzie komponowała się praktycznie z każdym biurkiem. Nie należy się zatem spodziewać, że w ciągu najbliższych kilku lat zdecydowana większość osób przy komputerach będzie korzystała z ekranu dotykowego.

Warto jednak wiedzieć, że część producentów ma w swojej bardzo szerokiej ofercie asortymentowej produkty, w których sprzęt komputera jest ukryty za omawianym ekranem dotykowym. Użytkownik, dotykając palcem ekranu, może bez żadnego problemu dokonać wyboru zdjęć czy zrobienia notatek.

Tablety graficzne

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że z roku na rok coraz większa liczba grafików wykorzystuje w swojej codziennej pracy tablety z powierzchnią, która jest wrażliwa na dotyk. Z kolei specjalne piórko będzie umożliwiało rysowanie po nim, jak na prawdziwym papierze. Grafik wyniki swojej pracy będzie widział na ekranie monitora.

Warto wiedzieć, że pióro będzie rejestrowało siłę z jaką dany grafik naciska na tablet. W niektórych urządzeniach możliwe jest nawet zarejestrowanie kąta nachylenia. Z kolei dane będą służyły programom do takiej konfiguracji narzędzi, by sprawić wrażenie naciskania na pędzel lub ołówek. Godny uwagi jest również fakt, że niektóre tablety zostały wyposażone przez producentów w zintegrowany wyświetlacz.

Automaty do sprzedaży czy bankomaty

Można zaobserwować, że na dworcach, w domach towarowych czy na lotniskach znajduje się coraz większa liczba różnego rodzaju automatów z panelami dotykowymi.

W ten sposób użytkownicy nie muszą się obawiać, że podczas wpisywania bardzo istotnych haseł, dane ostaną wykradzione przez złodziei.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem

Powiązane wpisy

Szlabany 2.0 – Kiedy Technologia Otwiera Bramy Przyszłości!

Redakcja

Języki programowania robotów przemysłowych

Redakcja

O carportach i wiatach

Redakcja