Maszyny i urządzenia

Czym jest klej błyskawiczny?

Kleje błyskawiczne są szeroko stosowane w budownictwie. Są bezbarwne, szybkoschnące, a także wodoodporne. Można je kupić w praktycznie każdym sklepie budowlanym.

Zastosowanie kleju błyskawicznego

Klej błyskawiczny to preparat o bardzo szerokim zastosowaniu. Z tego powodu często zwany jest klejem uniwersalnym. Może on połączyć na przykład metal, gumę, ceramikę, drewno, a także skórę. Ponadto kleje błyskawiczne wykorzystywane są do klejenia tworzyw sztucznych czy styropianu.

Klej błyskawiczny ze względu na swoje szeroki możliwości zastosowania cieszy się niesamowitą popularnością. Można go kupić nie tylko w sklepach budowlanych, ale i na stacjach benzynowych. Tego typu klej nadaje się także do klejenia styropianu bądź produktów o różnej rozszerzalności cieplnej.

Dlaczego warto kupić klej błyskawiczny?

Warto pamiętać, że klej błyskawiczny pozwoli bez problemu kleić drobne elementy z metalu. Ponadto nadaje się do klejenia przedmiotów z gumy bądź tworzyw sztucznych. Trzeba też wspomnieć o tym, że kleje błyskawiczne nadawać się będą do klejenia mniejszych elementów stalowych bądź metali kolorowych.

Nierzadko klej błyskawiczny wykorzystywany jest do naprawy mniejszych elementów z tworzywa sztucznego. Ponadto klej tego typu przydaje się w sytuacji, kiedy konieczne będzie klejenie materiałów, które mają różną rozszerzalność cieplną.

W jaki sposób używać klejów błyskawicznych?

Warto pamiętać, że aplikowanie kleju cyjanoakrylowego jest banalnie prostą czynnością. Jedyne co trzeba, to zastosować niewielką jego ilość oraz nałożyć ją na jedną z klejonych powierzchni. Ponadto musimy pamiętać o fakcie, że taki klej szybko wiąże – należy natychmiast nim połączyć ze sobą klejone powierzchnie. Będzie to oznaczało, iż zastosowanie kleju błyskawicznego ograniczy się do mniejszych powierzchni. Trzeba też wspomnieć o tym, że klejenie większych części będzie trudne w przypadku takiego kleju.

W przypadku chęci przyspieszenia procesu klejenia takim klejem, warto jest zastosować specjalny aktywator. Pozwoli on nam zlikwidować mniej estetyczne wykwity na wrażliwych miejscach tworzyw. Warto także zapamiętać, że zastosowanie aktywatora będzie umożliwiało tworzenie spoiny o nieco większej grubości.

Kleje błyskawiczne dostępne są w ofercie Elektronika.mcc.pl.

Powiązane wpisy

Korzyści ze zwiększonej automatyzacji w różnych płaszczyznach życia

Redakcja

Energia na Wsze Czasy

Redakcja

Czym jest klej termoprzewodzący do radiatorów? Właściwości i zastosowanie

Redakcja