Maszyny i urządzenia

Technologia e-ink w wyświetlaczach

Wyświetlacz e-ink dostępny jest na rynku w przystępnych cenach. Mimo tego, że technologia e-ink nie jest jeszcze powszechna, to już niedługo powinna pojawić się w każdym domu. Warto dowiedzieć się więcej, czym jest i co oferuje wyświetlacz e-ink.

Wyświetlacze e-ink

Sama technologia e-ink jest popularna nie tylko w Europie i Stanach Zjednoczonych, ale także i w Azji. Trzeba zwrócić uwagę na istotny fakt, że maź w wyświetlaczach e-ink nałożona jest na obwody elektroniczny – tworzona jest ona poprzez zastosowanie różnych elektrod w wyświetlaczu e-ink.

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób działa taki e-tusz. Wszystkie kapsułki oraz cząstki zawarte w wyświetlaczach e-ink są zawieszone w przezroczystej cieczy. Obecnie do działania potrzebne jest zastosowanie potencjału elektrycznego, który jest w stanie przyciągać cząstki wybranego koloru do góry. Dzięki temu będą one widoczne na papierze. Dlatego z łatwością można układać z nich słowa, a nierzadko i obrazki.

Technologia e-ink

E-ink to technologia papieru elektronicznego, która wykorzystywana jest do produkowania wyświetlaczy, a także czytników elektronicznych. Wyświetlacze e-ink są nierzadko stosowane przez wiele firm z branży elektronicznej.

Technologia e-ink odnalazła również zastosowanie w produkcji smartfonów. Warto podkreślić, że motorola F3 była pierwszym telefonem z wyświetlaczem e-ink, który pojawił się na rynku europejskim.

Jaki wyświetlacz e-ink wybrać?

Bardzo popularnym urządzeniem stosującym technologię e-ink są czytniki e-book. Bardzo dużo osób myśli, że korzystają z niego tylko młodsze osoby, które biegle posługują się wszelkimi nowinkami technologicznymi. Okazuje się, że takie urządzenia są wykorzystywane przez ludzi w każdym wieku – są bardzo proste oraz intuicyjne w obsłudze.

Przed kupnem takiego czytnika należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na odpowiedni ekran urządzenia. Należy pamiętać, że standardowy rozmiar to 6 cali i to właśnie takich czytników e-booków jest najwięcej na rynku. Zdarzają się również rozbieżności od tego rozmiaru, jednakże najbezpieczniej jest wybrać klasyczny model. Wyświetlacze e-ink najlepiej kupować od sprawdzonych i renomowanych producentów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem.

Powiązane wpisy

Drukowanie kodów kreskowych i jego znaczenie

Redakcja

Lakiery zabezpieczające do płytek elektronicznych

Redakcja

Bezpieczeństwo w Budynkach: Przepisy Dotyczące Dróg Ewakuacyjnych

Redakcja