Internet

Jak pozycjonować zdjęcia?

Każdy użytkownik Internetu bywa w sieci, poszukując określonych treści. Dzięki wyszukiwarkom takim jak google, każdy znajdzie to, czego szuka. Pozycjonowanie treści pozwoli jednak dokładniej trafić na niezbędne teksty lub zdjęcia.

Pozycjonowanie grafik w google, czy przydatne?

Jeśli pozycjonuje się materiały, trzeba być oryginalnym. Duplikacja, czyli powielanie treści utrudnia pozycjonowanie. Tutaj algorytmy google są bezlitosne. Należy pamiętać, że treść to nie tylko słowo pisane, ale właśnie zdjęcia. Jeśli chce się wrzucać na swoją stronę content, czyli treści, w formie grafik, koniecznie trzeba dbać o ich niepowtarzalność. Nie należy jednak popadać w skrajność, bo słabej jakości zdjęcia z wakacji to niewłaściwe rozwiązanie. Nie pomogą w pozycjonowaniu strony www użytkownika, choćby były jak najbardziej wymyślne. Idealnym rozwiązaniem będzie więc łączenie kilku różnych zdjęć ze sobą. To umożliwia tworzenie niezliczonej ilości unikalnych grafik nawet przy użyciu stocków, czyli platform, gdzie zdjęcia i grafiki można kupić. Prawdziwy problem z unikalnymi grafikami pojawia się wtedy, gdy ma się do czynienia z pozycjonowaniem sklepów internetowych. Każdy produkt musi tutaj mieć swoje unikalne zdjęcie.

Skąd je brać oryginalne grafiki?

Warto podejść do tematu nieco bardziej kreatywnie. Na przykład ciekawy sposób na prezentowanie swoich wyrobów znalazł kiedyś pewien producent odzieży. Zorganizował konkurs na najlepszą stylizację zastrzegając, że zdjęcia biorące udział w konkursie mogą być wykorzystane w sklepie. Kolejne trafne rozwiązanie znalazł pewien sklep motoryzacyjny i zamówił rodzaj ceraty z nadrukowanym logotypem firmy. Na takim tle fotografował sprzedawane części. Ważny jest efekt, a oryginalne zdjęcia to lepiej pozycjonowana strona. Takie materiały idealnie nadają się, aby je pozycjonować w Internecie. pozycjonowanie grafik w google nie bierze się znikąd. To mozolna praca, gdzie wykorzystuje się oryginalne zdjęcia.

Czy pozycjonowanie zdjęć jest trudne?

Prawdą jest, że pozycjonowanie zdjęć nie jest prostą sprawą. Wymaga dobrej znajomości narzędzi internetowych. Wybór formatu, wielkości, nazwy jest podstawowa sprawą. Google grafika pokaże nasze zdjęcia, gdy prawidłowo się je zamieści. Kradzież cudzej własności nie wchodzi w grę, bo google od razu to stwierdzi. Google grafika i pozycjonowanie w niej zdjęć, to żmudna i rzetelna praca.

Powiązane wpisy

Google Tag Manager – darmowe narzędzie od Google wybawieniem dla biznesu

Redakcja

Łatwe zarządzanie firmą

Redakcja

Google Tag Manager – na czym polega?

Redakcja