Usługi

O co chodzi z tymi znakami bezpieczeństwa?

Właściwe oznakowanie dróg ewakuacyjnych w budynkach to nie tylko kwestia dopełnienia formalności. Właściwe oznaczenie może determinować bezpieczną ewakuację ludzi w różnych krytycznych sytuacjach. Także podczas pożaru. To warto wiedzieć o znakach bezpieczeństwa.

Znaki bezpieczeństwa – czyli co dokładnie?

Niemal każdy kojarzy zielone znaki informujące o drodze do wyjścia z budynków użyteczności publicznej. To jedne z podstawowych znaków bezpieczeństwa, które wyznaczają drogi ewakuacyjne.

Od 2012 roku wprowadzono specjalną normę, która ma ujednolicać tego typu oznaczenia. Jest to norma PN-EN ISO 7010 dzięki której znaki bezpieczeństwa zyskały ujednolicone, zbieżne z międzynarodowymi oznaczenia i piktogramy.

Gdzie muszą znaleźć się znaki bezpieczeństwa?

Znaki bezpieczeństwa kojarzą się zwłaszcza z budynkami użyteczności publicznej. Urzędy, szkoły i szpitale muszą być dobrze oznakowane by petenci, pracownicy i odwiedzający mogli łatwo znaleźć drogę. Takie znaki kojarzymy także z biurowcami, hotelami czy zakładami produkcyjnymi.

Prawo tu jednak daje dość proste wytyczne. Znaki bezpieczeństwa muszą się znaleźć w każdym budynku niemieszkalnym, który ma więcej niż jedno wejście.

Dobre oznaczenie dróg ewakuacyjnych to nie tylko piktogramy

W sytuacjach kryzysowych, podczas awarii prądu lub co gorsza pożaru odpowiednie oznaczenie dróg ewakuacyjnych ma kluczowe znaczenie. Właśnie dlatego firma Hybryd.com.pl oferuje swoim klientom nie tylko odpowiednie oznaczenia lecz kompleksowe systemy

W ofercie Hybryd.com.pl znaleźć można zarówno Znaki bezpieczeństwa, oprawy i mocowania do oświetlenia awaryjnego, jak i całe systemy oświetlenia awaryjnego.

Powiązane wpisy

Druk fleksograficzny – zestawienie zalet i wad

Redakcja

Prawidłowe zapakowanie przesyłki

Redakcja

Priorytety pracodawcy

Redakcja