Maszyny i urządzenia

Na co zwrócić uwagę wybierając radiatory przemysłowe?

Profesjonalne radiatory przemysłowe, to stosunkowo niewielkie elementy, których głównym zadaniem jest odprowadzanie ciepła z układów różnorodnych urządzeń i maszyn przemysłowych. Większość radiatorów dostępnych na rynku przyjmuje postać obrobionej bryły metalowej, dzięki czemu można liczyć na maksymalną styczność z powietrzem lub wodą.

Co warto wiedzieć?

Poszczególne elementy, które odpowiadają za odprowadzanie ciepła mogą pochwalić się bardzo dużą gęstością mocy, co jest niesłychanie przydatne nie tylko w elektronice. Radiatory jak powszechnie wiadomo wchodzą w skład zaawansowanych układów chłodzenia, dzięki czemu nie ma ryzyka przegrzewania się pozostałych komponentów.

Na półkach sklepowych znaleźć można kilka różnych profili radiatorów przemysłowych wykonanych nie tylko z aluminium lub miedzi, ale również z wielu innych metali. Radiatory dostępne są w wielu różnych rozmiarach, dzięki czemu poradzą sobie z odprowadzaniem ciepła nawet z bardzo dużych układów.

W zależności od potrzeb można wybrać radiatory przemysłowe wytłaczane lub odlewane. W obu rozwiązaniach nie ma oczywiście żadnych części ruchomych, dzięki czemu można liczyć na dużą wydajność.

Niezawodne radiatory blaszkowe

Najbardziej wymagający użytkownicy powinni postawić na radiatory blaszkowe, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych. Dzięki zwiększonej powierzchni odprowadzania ciepła w stosunkowo niewielkiej bryle można postawić na nietypowe konstrukcje odpływu nagrzanego powietrza. Tego typu rozwiązanie znacząco zwiększa przypływ.

Powyżej opisane elementy odprowadzające ciepłu charakteryzują się niewielką rezystancją termiczna i dość wysoką gładkością powierzchni stycznych. Dużym atutem nowoczesnych radiatorów przemysłowych jest również to, że dzięki specjalnym zaciskom montażowym z ich dobrodziejstwa można skorzystać w tuningu domowym. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają radiatory z samoprzylepnymi foliami termoprzewodzącymi.

Przemysłowe radiatory wykorzystywane są przede wszystkim w kolejnictwie i energetyce. W ostatnim czasie z dobrodziejstwa tych rewelacyjnych urządzeń coraz częściej korzystają firmy z branży motoryzacyjnej. Przy wymagających zadaniach najlepiej sprawdzą się niezawodne radiatory z chłodzeniem wodnym.

Radiatory przemysłowe znajdziesz w ofercie Elektronika.mcc.pl.

Powiązane wpisy

„Lampki na biurko: Jak wybrać idealne oświetlenie do swojego domowego biura?”

Redakcja

Małe farmy fotowoltaiczne – jaka skala warta jest uwagi?

Redakcja

Wskazówki, jak należy podzielić i stosować oświetlenie awaryjne, aby zapewnić bezpieczeństwo

Redakcja