Maszyny i urządzenia

System RCP online – podstawowe cechy zainstalowanych czujników

Systemy rejestracji pracy RCP online to dość nowatorski, a zarazem sprawdzony przepis na skuteczny monitoring czasu pracy. W swym nowoczesnym wydaniu, technologie te opierają się na zaawansowanych czujnikach, które łączą w sobie szereg funkcjonalnych cech.

Skuteczna rejestracja

Działające online systemy RCP muszą być tak skonstruowane, by zapewnić maksymalną efektywność pracy. I właśnie dlatego większość z nich obsługuje funkcję foto-rejestracji (odbijanie dyskietki wraz ze zdjęciem), a także posiada możliwość rejestracji przez dedykowany numer PIN.

Na tym jednak nie koniec! Czujniki te są bowiem coraz częściej wyposażane w opcję rejestracji przerw, wyjść itd. Co więcej – niektóre z nich mogą mieć postać… cyfrową, dzięki czemu można z ich pomocą “przemienić” zwykły tablet w urządzenie rejestrujące czas pracy określonych pracowników.

Aktualizacja? To nie problem!

Pewną wadą “starej” generacji czujników RCP online była konieczność ich fizycznego podpięcia do stacji bazowej, w celu zaktualizowania ich oprogramowania i dopasowania go do specyfiki wybranego zakładu pracy. Na szczęście problem ten został już skutecznie wyeliminowany…

Dlaczego? W swej najbardziej zaawansowanej formie, czujniki RCP posiadają funkcję aktualizacji zdalnej, dzięki której nie trzeba ich podpinać bezpośrednio do stacji bazowej. Metoda ta jest nie tylko funkcjonalna, ale też wygodna dla całej firmy.

Trudne warunki otoczenia

Niektóre czujniki RCP są zaprojektowane w ten sposób, by móc rejestrować czas pracy również w trudnych warunkach otoczenia. Mowa tu nie tylko o wilgoci i zapyleniu (czujniki IP68), ale też o braku dostępu do energii elektrycznej. Ten ostatni problem rozwiązuje się poprzez implementację akumulatorów.

Podsumowując, nowoczesne czujniki RCP online mają znaczną przewagę nas swoimi starszymi odpowiednikami. I właśnie dlatego zapewniają one jeszcze większą skuteczność, a co za tym idzie – możliwość analizowania realnego czasu pracy pracowników.

Powiązane wpisy

Najlepszy akumulator do Twojego urządzenia: Ni-MH czy Ni-Cd?

Redakcja

Renderki przemysłowe: W jaki sposób mogą one wpłynąć na Twoje przedsiębiorstwo?

Redakcja

Oświetlenie awaryjne – co trzeba wiedzieć?

Redakcja