Maszyny i urządzenia

Postrzeganie nadmiaru zanieczyszczeń

W dzisiejszej dobie zanieczyszczonego powietrza i nadmiernego Smogu większość stara się walczyć z nadmierną emisją spalin, które najbardziej są odpowiedzialne za ocieplanie się klimatu. Wszyscy więc mierzą jak wysoka jest ta emisja i wszelkimi sposobami starają się ją zlikwidować lub przy najmniej obniżyć. Określić jej rozmiary pomagają analizatory spalin.

Czym są i do czego służą

Najwięcej spalin wydzielanych jest w przemyśle ciężkim, motoryzacyjnym, oraz podczas ogrzewania. Te wszystkie wydzielane spaliny podlegają kontrolom, podczas których określa się ich ilość i skład. Najlepiej wyposażone urządzenia, które są stosowane w walce ze spalinami to analizatory spalin. Analizatory wyposażone są w odpowiednie czujniki, które określają skład spalin. Dzięki użyciu analizatora można dokładnie określić jakie gazy są zawarte w spalinach oraz jaka jest emisja danych spalin. Używając analizatorów można określić czy dany silnik, piec do ogrzewania czy pojazd spełnia określone wymogi i emituje spaliny w normie.

Gdzie używa się analizatorów spalin?

Analizatory spalin najczęściej wykorzystywane są w motoryzacji. Jest to najprostszy przykład, gdzie są one wykorzystywane. Dzięki nim mierzy się ilość i jakość spalin emitowanych przez dany samochód. W ten sposób można mieć obraz jakie samochody jeżdżą po danych drogach i jakie spaliny emitują. Oczywiście dąży się do tego by jeżdżące samochody emitowały jak najmniej szkodliwych spalin, toteż mierzenie emisji jest jakby do tego pierwszym krokiem. Odpowiedni analizator spalin określa również czy dany system spalania w pojeździe jest sprawny. Ponadto analizator spalin pomaga także zmierzyć wartość spalin emitowanych przez piece czy kominki.

Bardzo przydatne urządzenia

Przy pomocy analizatorów spalin można określić jakiej wartości jest spalane paliwo i czy emitowane spaliny są lub nie szkodliwe dla zdrowia i środowiska naturalnego. Są to bardzo przydatne urządzenia i mimo iż są to małe urządzenia powodują, że do atmosfery przedostaje się coraz mniej szkodliwych substancji. Urządzenia są proste w obsłudze a na rynku jest ich kilka modeli. Większość z tych urządzeń posiada wymienne cele, które charakteryzują się bardzo dużą żywotnością.

Analizatory spalin dostępne są w ofercie Pascal s.c.

Powiązane wpisy

Fotowoltaika – nie tylko zielone marzenia, ale przede wszystkim realne wyzwania

Redakcja

Co dokładnie należy wiedzieć o druku fleksograficznym?

Redakcja

Dla profesjonalisty i dla hobbysty – dlaczego oprogramowanie Solidworks jest tak uniwersalne?

Redakcja