Oprogramowanie

Czym jest Solidworks?

Z pewnością niejedna osoba zastanawia się, czym jest Solidworks, a także w jakim celu został on stworzony. To nic innego, jak oprogramowanie typu CAD, które gwarantuje nieprzeciętną funkcjonalność oraz intuicyjną obsługę. Wydaje się być on znakomitą propozycją dla tych, którzy oczekują szerokiego zakresu możliwości w korzystnej cenie. Poniżej przedstawiono kilka przydatnych informacji, które mogą okazać się pomocne.

Do czego służy?

Program Solidworks może zostać dopasowany do indywidualnych potrzeb oraz wymagań, dzięki czemu uchodzi on za dość uniwersalny. Na specjalną uwagę zasługuje rozbudowany moduł projektowania, w którym możemy stworzyć m.in. instalację elektryczną, czy też wizualizację części oraz podzespołów konkretnych maszyn.

Niewątpliwą zaletą oprogramowania Solidworks jest to, że pozwala ono tworzyć kompleksową dokumentację projektową. Oznacza to, że nie potrzebujemy żadnych dodatkowych narzędzi. Oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale również czas, który jest niezbędny do przyswojenia nowych umiejętności.

Ile kosztuje licencja?

Solidworks licencja jest niezbędna do tego, aby legalnie użytkować oprogramowanie, a tym samym uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych funkcjonalności. Należy jednak zaznaczyć, że cena zależy od wielu różnych czynników m.in. miejsca zamieszkania. Należy również wspomnieć, że do wyboru mamy kilka różnych pakietów, co bezpośrednio przekłada się na koszt ostateczny.

Solidworks licencja wieczysta jest droższa od tymczasowej. Warto również wiedzieć, że istnieje coś takiego, jak licencja sieciowa. Nie można także pominąć rozmaitych zniżek i promocji, które również pozwalają zaoszczędzić. Masz problem z podjęciem ostatecznej decyzji? Najprościej skontaktować się z wykwalifikowaną obsługą, która udzieli niezbędnego wsparcia.

Czy warto dokonać zakupu?

Jak już wspomniano, nie można jednoznacznie powiedzieć, ile kosztuje licencja Solidworks, ponieważ cena uzależniona jest od wielu różnych czynników. Należy również podkreślić, że opisywane oprogramowanie CAD wymaga przynajmniej podstawowej wiedzy z zakresu projektowania. Jest ono niewymagające w obsłudze, jednak osoby z zerowym doświadczeniem powinny pomyśleć o zapisaniu się na autorskie szkolenie.

Pewne jest to, że obecnie Solidworks to jeden z najchętniej wykorzystywanych programów. Cieszy się on dużym zainteresowaniem wśród studentów, jednak jest powszechnie stosowany również do celów komercyjnych.

Powiązane wpisy

Elektronika to potęga

Redakcja

Produkcja dyskretna a systemy klasy ERP

Redakcja

System wspomagający koordynację przedsiębiorstwa

Redakcja