Usługi

Wiele transportów w jednym czasie. Codzienność firmy transportowej

Firma działająca w branży transportowej generuje zyski, jeśli zlecenia transportowe wykonywane są na bieżąco. W zasadzie najlepsza sytuacja dla takiej firmy to sytuacja, w której wszystkie samochody są w ruchu i żaden pojazd nie pozostaje na placu. Jak pokierować pracą wielu kierowców i wielu pojazdów? Nie zawsze to jest łatwe

TMS system. Pomocnik każdego, kto kieruje transportem

Pokierowanie kilkunastoma, a nawet kilkudziesięcioma pojazdami. jest bardzo trudne. Warto wspomnieć, że w wielu firmach transportowych samochody jeżdżą po całej Europie, a także poza nią. Konieczne jest znajdywanie ładunków, obliczanie odległości pojazdu od owego ładunku, trasy przejazdu i analizowanie czy dany transport się opłaca. Konieczne jest także monitorowanie pojazdów i porównywanie przebytej drogi z terminem czy nawet godziną dotarcia na miejsce. Wiele firm za opóźnienia w transporcie nalicza duże karty, trzeba więc to mieć na uwadze, wiedzieć, gdzie są dani kierowcy i czy dotrą na czas. W razie konieczności zaś reagować. Osobną sprawą jest rozliczanie czasu pracy kierowców, a także ich wynagrodzeń.

Osobną sprawą jest prowadzenie innej dokumentacji – w tym handlowej. Rozliczanie klientów. Pilnowanie tego czy wynagrodzenia za zlecenia pojawiają się w terminie Jeśli zaś nie – reagowanie na to zgodnie z procedurami i przepisami prawa.

W tym wszystkim może być pomocny informatyczny TMS system

TMS system to z pozoru tylko program informatyczny, dzięki któremu organizowanie transportu i logistyki jest dużo łatwiejsze. Tak naprawdę to kombajn informatyczny, z ogromem możliwości. Pomaga zaplanować transporty, prowadzić kierowców i ich rozliczać. Bardzo pomocny jest także w minimalizowaniu pustych przebiegów. Są one problemem każdej firmy transportowej. Jeśli dane auto wraca na pusto, pokonując kilkadziesiąt kilometrów czy też taką odległość pokonuje z miejsca rozładunku na miejsce załadunku innego towaru, nie jest to kłopotem. Jeśli jednak kilkanaście samochodów zanotuje w skali miesiąca znaczne puste przebiegi, strata dla firmy może być ogromna. System TMS pomaga zminimalizować ryzyko takich sytuacji.

Jak nabyć program TMS?

TMS to program informatyczny, który można wynająć. W czasie najmu, płacąc określoną kwotę, można z niego bez żadnych przeszkód korzystać. O wiele rozsądniejszym rozwiązaniem, jest zakup go na stałe. Kupuje się licencję, uprawniającą do użytkowania takiego programu bez ograniczeń. Oczywiście licencja kosztuje. Brak programu i błędy w kierowaniu transportem to jednak często koszty dużo większy..

Powiązane wpisy

Rodzaje prac wykończeniowych

Redakcja

Zastosowanie klejów termoprzewodzących

Redakcja

Kursy językowe w 2023 roku – Czy warto jeszcze w nie inwestować?

Redakcja