Usługi

Zastosowanie klejów termoprzewodzących

Kleje są to substancje lepkie, które są niezbędne do połączenia ze sobą dwóch lub kilku elementów. Każdy rodzaj materiału, który ma być połączony ze sobą wymaga innego rodzaju kleju. Inny będzie służył do kartonów, skóry czy szkła, a inny do tkanin, metalu czy plastiku. Niektóre mogą być wodoodporne, występują także kleje termoprzewodzące.

Do czego służą kleje termoprzewodzące?

Kleje termoprzewodzące wykorzystuje się przede wszystkim do mocowania grzejników, lub elementów radiatora. Aby zostały one zamontowane prawidłowo potrzebna jest substancja, która jest w stanie wytrzymać wysokie temperatury. Idealnie nadaje się do tego właśnie taki rodzaj kleju. Dzięki niemu nie występują deformacje ani przegrzania części elementów w czasie instalacji, tam gdzie konieczne jest zapewnienie usunięcia części ciepła. Jest to niezbędne zwłaszcza w przypadku montowania urządzeń elektronicznych, grzejników czy diod ledowych.

Zalety klejów termoprzewodzących

Ponieważ kleje przewodzące ciepło działają w szerokim zakresie temperatur, ważne jest to, że są nietoksyczne i śmiało można używać ich w mieszkaniach. Kleje te są również odporne na działanie promieni słonecznych czy na zmiany zewnętrznych warunków w otoczeniu, a nawet na zwiększona wilgotność powietrza.Klej ten ma wysoką lepkość, dzięki temu zapewnia wysoki stopień przyczepności. Bez problemu skleić nim można szkło, plastik, metal czy ceramikę.Kleje te są również bardzo trwałe, zapobiegają również pojawieniu się rdzy na częściach, które wykonane są z aluminium, srebra czy stali. Jest także odporny na duże wahania temperatur.

Jak prawidłowo używać kleju termoprzewodzącego?

Po pierwsze należy oczyścić i odtłuścić powierzchnie, na którą nałożony zostanie klej. Zabieg ten wykonać powinno się za pomocą benzyny, acetonu czy alkoholu. Na oczyszczoną powierzchnię nanieść trzeba klej, na centymetr kwadratowy nie więcej niż jeden milimetr substancji. Następnie połączone elementy musza być dociskane przez około dwadzieścia pięć minut. Po tym czasie należy odczekać około dwadzieścia cztery godziny, aby swobodnie używać sklejonego obiektu i zapewnić pewny chwyt. Jest to konieczne zwłaszcza w tych przypadkach, gdzie konieczne będzie nakładanie żaroodpornych past i podłoży.

Kleje termoprzewodzące dostępne są w ofercie Elektronika.mcc.pl.

Powiązane wpisy

Zasady działania wyświetlaczy LCD

Redakcja

Wyjątkowa podróż – najlepszy wybór na każdą okazję

Redakcja

Systemy zabezpieczania budynków

Redakcja