Usługi

Priorytety pracodawcy

Każdy pracodawca musi dbać o bezpieczeństwo swoich pracowników, jest to absolutnie priorytetowa kwestia. Kiedy szef bardziej skupia się na zyskach firmy, niż na tym, aby zadbać o ludzi, z pewnością prędzej czy później źle się to skończy.

Przepisy BHP

Niestety, nie we wszystkich firmach respektowane są przepisy związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Wciąż można spotkać się z wieloma uchybieniami w tym zakresie. Czasami nawet na budowach pracownicy wykonują swoje zadania na dużych wysokościach bez kasku i innych podstawowych środków ochrony osobistej. Jest to sytuacja absolutnie niedopuszczalna.

Trudno obwiniać pracowników o to, że pracodawca nie respektuje prawa. Należy jednak uczulić wszystkich pracowników, aby nie rozpoczynali swojej, jeżeli zagraża im jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

Oświetlenie awaryjne

Każda lampa awaryjna powinna być rozmieszczona we właściwym miejscu. Nie ma tutaj miejsca na przypadki. Jest to zbyt poważna sprawa. Osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo i higiena pracy powinna skonsultować rozmieszczenie lamp i innych znaków, aby w razie jakiegokolwiek zagrożenia były one rzeczywiście pomocne.

Lampa awaryjna musi być niezawodna, solidnie wykonana. Trudno oczywiście wskazać najlepszych producentów, ponieważ każda osoba, która uważa się za eksperta w tym temacie, ma swoich ulubionych producentów, których towary bardzo lubi.

Szkolenie pracowników

Obowiązkiem każdego pracodawcy jest szkolenie pracowników w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Pierwsze takie szkolenie pracownik powinien przejść zaraz po rozpoczęciu pracy, w tym samym dniu. Inaczej nie może przejść do swoich zadań. Bez szkolenia BHP nie można pracować dobrze i bezpiecznie.

Niestety, w wielu przedsiębiorstwach szkolenie BHP jest fikcją. Jest to bardzo smutne, ponieważ później pracownicy nie są świadomi zagrożeń na ich stanowisku pracy i często dochodzi do wypadków. Dlatego też pracodawcy jako priorytet powinni ustalić troskę o bezpieczeństwo ludzi. Wtedy wszystkim będzie żyło się lepiej.

Powiązane wpisy

Nie każdy może stać się właścicielem spółki – poznaj wymogi i zasady!

Redakcja

Co wiedzieć trzeba o inwentaryzacji środków trwałych?

Redakcja

Jak działają biura nieruchomości?

Redakcja