Sklepy

Ergonomiczne krzesła biurowe

Długie godziny przy biurku mogą mieć bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie fizyczne, szczególnie gdy siedzimy w niewłaściwej pozycji, a do tego nie trzeba wiele – wystarczy nieodpowiednie krzesło biurowe. Jakie krzesła najlepiej sprawdzą się do pracy biurowej?

Regulowane krzesła do pracy w biurze

Krzesła biurowe powinny przede wszystkim być dopasowane indywidualnie do pracownika, który spędza na nich godziny pracy, dlatego najlepszym rozwiązaniem są regulowane krzesła biurowe, które można dopasować pod kilkoma względami, w tym przede wszystkim co do wysokości siedziska.

W regulowanych krzesłach biurowych można także zdecydować się na wariant, który posiada również możliwość indywidualnego dopasowania podłokietników oraz zagłówka – wtedy jeszcze bardziej zwiększa się komfort korzystania z takiego krzesła w czasie pracy biurowej.

Krzesła z wygodnymi siedziskami i z dobrych materiałów

Krzesła biurowe ergonomiczne powinny być również wykonane z odpowiednich materiałów – liczy się ich wytrzymałość, a także wygoda, łatwa pielęgnacja oraz przewiewność – fotele biurowe o takich właściwościach są znacznie wygodniejsze.

Siedzisko powinno być odpowiednio szerokie, posiadać zaokrąglone brzegi i być wykonane z materiałów, które są miękkie, przewiewne, a także wytrzymałe – tkania nie powinna łatwo się przecierać czy brudzić, a ponadto liczy się również możliwość łatwego i szybkiego wyczyszczenia tapicerki – dzięki temu krzesła biurowe ergonomiczne będą służyły przez długi czas.

Krzesła obrotowe do biura

Niewątpliwe przy pracy siedzącej świetnie sprawdzi się krzesło biurowe obrotowe, które zapewnia większą mobilność przy stanowisku pracy. Możliwość obrócenia się za siebie czy sięgnięcia w bok bez konieczności schodzenia z krzesła po prostu usprawnia pracę każdego biura, co przekłada się na jego większą wydajność.

Każdy pracownik spędza w biurze wiele godzin w pozycji siedzącej, dlatego tak ważne jest, aby zapewnić mu odpowiednie Krzesło biurowe obrotowe – nie tylko to pozwoli mu uniknąć przykrych konsekwencji zdrowotnych takich jak ból kręgosłupa, ale również wpłynie na jego lepsze samopoczucie i większą wydajność w pracy – stworzenie odpowiednich warunków w miejscu pracy zawsze jest obowiązkiem każdego pracodawcy.

Powiązane wpisy

Wpis 8

Redakcja

Dlaczego powinna nas zainteresować zdrowa żywność?

Redakcja

Kalendarz ścienny do biura – jaki wybrać?

Redakcja