Maszyny i urządzenia

Czym jest leasing na sprzęt komputerowy?

Komputery tak samo, jak i samochody, czy też innego typu specjalistyczne maszyny, są bardzo drogie, co powoduje, że dość ciężko je zakupić za gotówkę do firmy. Na szczęście tak samo, jak i w przypadku samochodów, można leasing na sprzęt komputerowy. Na czym dokładnie to będzie polegało i czy leasing sprzętu komputerowego to dobre rozwiązanie?

Czym jest leasing na sprzęt komputerowy?

Chcąc uzyskać nowoczesny sprzęt komputerowy do swojej firmy, nie trzeba go wcale kupować. Można zastosować tzw. leasing sprzętu komputerowego, który polega po prostu na tym, że dokonuje się wypożyczenia komputerów, co wiąże się oczywiście z pobieraniem przez stronę wypożyczającą odpowiedniej, ustalonej wcześniej pomiędzy stronami opłaty. Z reguły opłata rozliczana jest, w comiesięcznych ratach. Przez jak dugi czas można korzystać ze sprzętu i trzeba dokonywać opłaty leasingowej? To już zależy od nas, ponieważ umowy na leasing sprzętu komputerowego zwykle opiewają na 18 do 48 miesięcy. Gdy leasing się zakończy, leasingobiorca, czyli firma potrzebująca sprzętu, może albo dokonać jego wykupu i zachować urządzenia, albo też sprzęt zwrócić. Czyli finalnie koszt posiadania takiego sprzętu to kwota pierwszej wpłaty, comiesięczne raty, a także ewentualny koszt wykupu, który jest oczywiście dobrowolny.

Co można wziąć w leasing?

Jak jednak wiadomo, sprzęt komputerowy musi posiadać odpowiednie oprogramowanie do tego, aby mógł działać zgodnie z pożądanymi wobec niego oczekiwaniami. Czy pozostałe elementy zestawu takiego sprzętu również można wziąć w leasing? Oczywiście tak, ponieważ zastosować można leasing oprogramowania, czy też peryferii komputerowych, takich jak drukarki czy też skanery. Daje to możliwość skompletowania w trakcie jednego leasingu całego potrzebnego do firmy sprzętu.

Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Co jednak powoduje, że duże firmy i małe przedsiębiorstwa tak chętnie korzystają z takiego rodzaju zdobywania sprzętu? Dlaczego leasing oprogramowania jest tak popularny i korzysta się z niego razem z leasingiem pozostałego sprzętu?Decydując się na leasing, przede wszystkim otrzymuje się nowoczesny sprzęt komputerowy, który może posłużyć do szybkiego rozwoju firmy. Nie zamraża się pieniędzy, kupując go za gotówkę, a także istnieje możliwość wliczenia opłat leasingu w koszta funkcjonowania firmy. Dodatkowo po zakończeniu leasingu można sprzęt zwrócić i wziąć nowy, znacznie nowocześniejszy na tych samych zasadach leasingu.

Powiązane wpisy

Jak pracuje się z Solidworks online?

Redakcja

Jakie urządzenia zostały wyposażone w ekran dotykowy?

Redakcja

Jak wyglądają zajęcia z robotyki kierowane do najmłodszych?

Redakcja