Oprogramowanie

Solidworks

Współczesna inżynieria projektowa opiera się na inżynierskich programach graficznych. Bez tych narzędzi praca inżyniera z pewnością byłaby zdecydowanie trudniejsza. Wystarczy tylko wyobrazić sobie, jak wiele rysunków technicznych, musiałby on wykonać, gdyby nie wspomagały go programy graficzne.

Solidworks

Solidworks jest to firma, która stworzyła najpopularniejszy obecnie pakiet programów inżynierskich. W zasadzie można powiedzieć, że w roku 1995 zaawansowana cyfrowa grafika inżynierska, została zmaterializowana w programie AutoCAD przez firmę Solidworks Licencja na ich produkty, powinna być zatem podstawą, jeśli chcemy prowadzić biuro grafiki inżynierskiej lub pracujemy jako konstruktorzy.

Grafika inżynierska w postaci numerycznej jest to narzędzie, które służy zarówno do tworzenia rysunków, jak i do prowadzenia różnego rodzaju symulacji. Symulacje te mogą dotyczyć zarówno funkcjonalności projektowanych elementów, jak i ich wytrzymałości na zadane parametry (dla przykładu temperatura, ciśnienie, naprężenia mechaniczne).

Czy istnieje alternatywa dla programów firmy Solidworks?

Na rynku istnieje wiele bardziej lub mniej uznanych firm, które tworzą oprogramowanie inżynierskie podobnie jak solidworks licencja na ich produkty, nie zawsze jest złym pomysłem, ale bardzo często okazuje się, że chcąc nawiązywać współpracę z kontrahentami, wymagają oni od nas posiadania programów Solidworks Cena licencji, zależy najczęściej od indywidualnych warunków, jakie zostaną nam zaproponowane. Zależy ona od wielu czynników, przy czym warto jest wspomnieć, że nie warto posiadać pakietu innej firmy oraz Solidworks cena licencji dwóch różnych programów zawsze będzie większa niż pojedynczego, a takie rozwiązanie predysponuje AutoCAD i programy do niego pokrewne.

Co ma wpływ na cenę pakietu w Solidworks?

Podobnie jak w przypadku innych firm, wpływ na ostateczną ofertę dla nas mają takie czynniki jak ilość wykupionych pakietów oraz czas, na jaki wykupujemy licencję. Logicznie rzecz ujmując, inne warunki dostanie duży zakład przemysłowy, który wykupi piętnaście licencji na dziesięć lat, a inne dostanie freelancer wykupujący jedną licencję na dwa lata. Są to normalne standardy na rynku oferującym tego typu usługi.

Powiązane wpisy

Altium, twoja przyszłość w tworzeniu elektroniki

Redakcja

Czym jest Solidworks?

Redakcja

System CRM

Redakcja